Jak uzyskać doskonałą historię kredytową?
Historia kredytowa to raport, który śledzi Twoje zachowanie w odniesieniu do wszystkich kredytów, o które się ubiegałeś. W ten sposób bank może spojrzeć na te dane i ocenić, czy jesteś kandydatem do kredytu. Utrzymanie dobrej historii kredytowej pozwala na dostęp do większych możliwości finansowych. Dlatego jest to tak ważne. Ale jak to zrobić? Niezależni doradcy finansowi przedstawiają kilka dobrych praktyk, które warto stosować.
2021-05-18, 16:10

1. Poznaj swoją zdolność do zapłaty

Przed podjęciem zobowiązań finansowych ważne jest, aby określić swoją zdolność do zapłaty. Ogólnie rzecz biorąc, twoje długi nie powinny przekraczać 30% twoich dochodów. Rozważ to, aby zapewnić sobie doskonałą historię kredytową. Pamiętaj również o stałych wydatkach, które musisz ponosić każdego miesiąca. W ten sposób będziesz wiedział, jakie są Twoje ograniczenia i czy możesz zaciągnąć nowe zobowiązania.

2. Terminowość płatności

Jest to jedna z głównych wskazówek, aby mieć doskonałą historię kredytową. Będąc odpowiedzialnym z terminami płatności, będziesz wykazywał solidność finansową, co jest postrzegane przez bank jako dobry znak.

Oczywiście, jedno lub dwudniowe opóźnienie w spłacie długu nie wpłynie na Twoją historię kredytową. Jeśli jednak stanie się to stałe, wpłynie to na Twoją historię kredytową i może oznaczać problemy przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny.

3. Uporządkuj swoje finanse

Posiadanie jasności co do swoich długów i dochodów pozwoli Ci na lepszą kondycję finansową. W ten sposób będziesz w stanie dokonywać płatności w sposób terminowy, bez wpływu na Twoje finanse osobiste.

Przed dokonaniem wydatku pamiętaj, aby ocenić czy jest on naprawdę konieczny. W ten sposób nie nabawisz się długów, które w przyszłości mogą przysporzyć Ci problemów.

KONTAKT / AUTOR
Przemysław Kościński
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy